Oferta dla osób indywidualnych

 
Kołobrzeska Żegluga Pasażerska ma przyjemność zaprosić Państwa na jednodniowy, zagraniczny rejs statkiem pasażerskim „JANTAR” po morzu Bałtyckim, połączony z pobytem na malowniczej wyspie Bornholm (Dania). Na statku do dyspozycji pasażerów znajduje się restauracja oraz kawiarnia, z możliwością zmiany w salę konferencyjną. Ponadto do dyspozycji gości przeznaczone są obszerne pokłady słoneczne. Eleganckie wnętrze statku zapewnia poczucie komfortu w trakcie trwania rejsu, natomiast proponowana oferta gastronomiczna z pewnością zaspokoi gusta wytrawnych smakoszy.
 
 
Program:
 
06.00 – rozpoczęcie zaokrętowania pasażerów na statek na Terminalu Międzynarodowym w Kołobrzegu. Odprawa graniczna, zaokrętowanie na katamaran m/s „Jantar”;
07.00 – wyjście statku z Kołobrzegu do Nexo;
07.00 – 11.30 – pobyt na statku; śniadanie (usługa dodatkowo płatna); projekcja filmów video;
11.30 – przybycie do Nexo (port docelowy na Bornholmie); spotkanie z pilotem.
 
 
Trasy wycieczek do wyboru:
 
WARIANT I
4-ro godzinna wycieczka objazdowa, z udziałem polskiego przewodnika. Wycieczka rozpoczyna się w porcie o godz. 12.00.
Przejazd trasą wzdłuż wschodniego, skalistego wybrzeża, przez Arsdale, Svaneke, Listed. Przystanek w Gudhjem - 55 min. Gudhjem jest to urokliwe miasteczko, położone na zboczu wzgórza Bokul, pełne starych krętych uliczek, sklepików i warsztatów artystycznych. Wspaniały złoty śledź jest przysmakiem serwowanym w położonej przy porcie starej wędzarni. Przejazd przez Tejn, Alinge, Sandvig i 55 min. postój przy Hammershus, gdzie zwiedzać można największe w Skandynawii ruiny średniowiecznego zamku. Przejazd do Nyker i 15 min. postój. Tu znajduje się również jeden z czterech bornholmskich kościołów rotundowych. Owiane legendą Templariuszy kościoły te rozbudzają wyobraźnię zwiedzających i urzekają swą niepowtarzalną architekturą.
Dalszy przejazd przez kompleks leśny Almindingen, Aakirkeby – dawną stolicę wyspy z XII-wiecznym kościołem. Powrót do Nexo o godz. 16.00.
Uwaga:
Program wycieczki może ulec zmianie, bez oddzielnego powiadamiania.
 
WARIANT II
Jest to trwająca 5 godzin wycieczka, z wariantu 1-go poszerzona o wizytę w centrum edukacyjno-wystawienniczym NATURBORNHOLM.
NATURBORNHOLM to klucz do zrozumienia i poznania wyspy. Jest to największa inwestycja od czasów budowy zamku Hammershus i jedna z największych atrakcji wyspy. Od 2005 roku posiada on czterogwiazdkowy znak jakości turystycznej. To wspaniałe multimedialne centrum wystawiennicze, poprzez możliwość aktywnego dostępu do wiedzy, jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś interesującego. Podróż w maszynie czasu, spotkanie oko w oko z bornholmskim dinozaurem, akwarium o pojemności 90 tyś. litrów, z rybami Morza Bałtyckiego oraz inne atrakcje sprawiają, że wielu turystów odwiedza to miejsce ponownie, za każdym razem odkrywając nowe tajemnice wyspy. Koniec wycieczki ma miejsce w Nexo o godz. 17.00.
Cennik wycieczek fakultatywnych
Wariant nr 1 85 zł/os.
Wariant nr 2 120 zł/os.

W cenie biletu na rejs nie jest zawarta cena wycieczki.

16.00 – 17.00 – zakończenie wycieczki; czas wolny w Nexo;
Nexo jest drugim pod względem wielkości miastem na Bornholmie. Zaraz przy portowym bulwarze mieści się Nexo Muzeum, gdzie prezentowana jest ekspozycja poświęcona historii miasta, rybactwa oraz żeglugi i ratownictwa morskiego. Warto też zobaczyć m. in. Studnię Wspomnień, Ratusz, Dom dziecinny Martina Andersena i jego wyrzeźbioną głowę przed Salonem Pamięci, Dom Marynarza, który służył niegdyś jako szkoła, Kościół, Szkołę Kościelną oraz Ogród Tropikalny, zwany także „Parkiem Motyli”.
17.00 zaokrętowanie na statek;
17.30 – wyjście statku z Nexo do Kołobrzegu; 
17.30 – 22.00 – w czasie rejsu:
obiadokolacja (usługa dodatkowo płatna);
22.00 – przypłynięcie do Kołobrzegu.